Serwis lub warsztat samochodowy to poważne przedsięwzięcie, które szybko może się rozrastać oraz zwiększać ofertę usług. Zaczynając od jednego stanowiska w małym garażu, możemy skończyć na wielostanowiskowej hali, gdzie na raz będzie obsługiwanych kilka samochodów. Jak z tym wszystkim sobie poradzić, jak uniknąć chaosu? 

Warsztat samochodowy do prowadzenia napraw oraz sprawdzania stanu jakości pojazdów to popularna i nieobca nikomu działalność. Liczba samochodów w naszym kraju ciągle rośnie i zgodnie ze statystykami na ok. 1000 mieszkańców przypada już ok. 650 samochodów. Przyczyną takiego stanu jest wzrost zamożności społeczeństwa oraz duża liczba aut importowanych w niższych cenach. Jednak wszystkie pojazdy od czasu do czasu potrzebują remontu. Tutaj serwisy samochodowe zacierają ręce, gdyż pracy nie będzie brakować.

Gdy tej pracy jest na tyle dużo, że nie potrafimy wszystkich spraw utrzymać w należytym porządku, warto poznać nowoczesne metody, które usprawnią działanie naszego serwisu. Program do warsztatu samochodowego Acomnex jest rozwiązaniem łatwym, przyjemnym i dostępnym dla każdego. Dla potwierdzenia tych informacji warto zajrzeć na http://acomnex.pl/programy-oferta/serwis-gt2-pro-serwisy-motoryzacyjne

Możliwości oprogramowania do serwisu samochodowego

Możliwości, jakie daje nam twórca programu do serwisu samochodowego Acomnex są ogromne. Przede wszystkim pomoże:

  • utrzymać porządek usług
  • ewidencjonować wykonane prace
  • tworzyć bazy klientów
  • rozliczać zyski i koszty
  • wysyłać powiadomienia e-mail
  • generować wydruki

To tylko namiastka możliwości, jakie daje nam komputeryzacja oraz sprawdzone oprogramowanie renomowanego producenta. Dzięki temu wszystko, co jest związane z prowadzeniem serwisu i warsztatu samochodowego zostanie należycie rozliczone.

Głównym zadaniem stosowania innowacji nawet w mechanice samochodowej jest usprawnienie procesu świadczenia usług, ciągłe szkolenie i wdrażanie firmy w przyszłość.

 

 

 

 

Scroll